خانه / نکات آشپزی در اجاق گاز و فر ال جی

نکات آشپزی در اجاق گاز و فر ال جی

در این قسمت به نکات آشپزی در اجاق گاز و فر ال جی می پردازیم :

ظروف آشپزی مناسب برای اجاق گاز ال جی

یکی از کلیدهای موفقیت آشپزی در اجاق گاز و فر ال جی استفاده از ظروف آشپزی مناسب می‌باشد. برای بهترین نتیجه، از ظروفی استفاده کنید که دربی که محکم بسته شود داشته باشند، دسته‌های سبکی داشته باشند تا کلّ ظرف را نچرخانند. لیست زیر توضیح خلاصه از انواع ظروفی می‌باشد که در دسترس هستند، ساختار متفاوت این ظروف به شما کمک می‌کند تا تشخیص مشکلات آشپزی در اجاق گاز و فر ال جی برایتان ساده‌تر گردد.

۱- ظروف سرامیکی عمر طولانی دارند و برای پخت سوپ و مایعات دیگر استفاده می‌شوند.

۲- ظروف آهنی پرداخته شده نسبت به تغییر دما به کندی جواب می‌دهند و طولانی مدّت حرارت را نگه می‌دارند. این ظروف برای سرخ کردن، برشته کردن و پختن سوپ و خورش مناسب می‌باشند.

۳- ظروف مسی برای پخت غذاهای بسیار با کیفیت و با سُس شراب و پخت تخم مرغ بسیار عالی می‌باشند، این ظروف تغییر دمایی را به سرعت به خود می‌گیرند.

۴- ظروف پخت شیشه‌ای تغییر دما را به کندی به خود می‌گیرند و برای پخت و پز با زمان‌های طولانی بر روی حرارت کم و با محتوای مایع مناسب می‌باشند.

۵- آلومینیوم فلزی است که حرارت در آن به سرعت و همسان پخش می‌گردد و هم چنین نسبت به تغییر به سرعت جواب می‌دهد. این نوع ظرف آشپزی مناسب برای سرخ کردن و پخت گوشت‌های تکه‌ای است، داخل ظرف آلومینیومی ممکن است به حالت طبیعی خود و یا تفلون نچسب باشد.

۶- استیل ضد رنگ بسیار مقاوم می‌باشند و برای سرخ کردن و پخت سوپ و سبزیجات و انواع پخت تخم مرغ استفاده می‌شوند.

ظروف آشپزی مناسب داخل فر ال جی

بعضی وقت‌ها یک تکنسین نمایندگی مجاز ال جی باید، استفاده کننده را راهنمائی کند که چگونه یک آشپز موفق باشد. استفاده از ظروف مناسب از نکات بسیار مهمّ آشپزی است. توضیحات زیر شما را برای استفاده از ظروف مناسب راهنمائی می‌کند :

۱- همیشه ماهیتابه‌ای با سایز مناسب انتخاب کنید.

۲- استفاده از ظروف کدر و یا تیره شده برای پخت غذاها با روکش شیرینی، بسیار مناسب هستند.

۳- ظروف آشپزی آلومینومی که براق هستند برای برشته کردن بسیار مناسب می‌باشند و از تکه تکه شدن گوشت جلوگیری می‌کند. این نوع از ظروف برای پختن کیک و نان لایه‌ای و شیرینی و هم چنین کباب بهترین می‌باشد.

۴- ظروف گِلی و سرامیک و فلزی روکش دار و شیشه‌ای نشکن به غذا یک سطح برشته و عمیق می‌دهد. وقتی این نوع از ظرف پخت و پز استفاده می‌گردند، می‌بایست که حرارت فِر تا ۲۵ درجه فارنهایت کمتر گردد.

۵- وقتی غذا را می‌پزید از ظروفی که سطح پائینیِ مسطحی دارند استفاده کنید تا غذا همسطح قرار گیرد.

۶- ماهیتابه‌های کم عمق و صفحات مسطح شیرینی پزی برای پخت بیسکوئیت و شیرینی بسیار مناسب هستند در زمانی که برشته کردن سطح بالا و کناری دلخواه می‌باشد.

اجرای پخت و پز 

اگر مشکل مکانیکی در کارکرد فر دیده نمی‌شود امّا فر غذا را به شکل صحیح نمی‌پزد و یا آن را نیم پز می‌کند، شما باید توجّه کنید به علائمی که به بهترین وجه مشکل را در کارائی فر توضیح می‌دهد و بعد مشکل را حل نمائید. به استفاده کننده نشان دهید که چگونه نتایج بهتری از فر بگیرد. این اطلاعات در دفترچه ی راهنمای دستگاه موجود می‌باشد. برای داشتن نتایج پخت راضی کننده، شرائط زیر باید فراهم شوند :

۱- مهر درب فر می‌بایست صحیح انجام گرفته باشد.

۲- از دفترچه ی راهنمای دستگاه برای پخت و پز استفاده گردد.

۳- لوازم آشپزی صحیح مورد استفاده قرار گرفته باشد.

۴- آماده سازی غذا به شکل صحیح انجام گرفته باشد.

۵- هواکش فر پوشیده نباشد.

۶- ترموستات فر می‌بایست به طور صحیح تنظیم باشد.

نتایج دلخواه در جوش آوردن

برای داشتن نتایج دلخواه در جوش آوردن، شرایط زیر باید فراهم شوند :

۱- دفترچه ی راهنمای دستگاه برای دستورالعمل جوش آوردن استفاده گردد.

۲- آماده سازی غذا می‌بایست به شکل صحیح انجام گرفته باشد.

۳- وسایل صحیح آشپزی استفاده شده باشد.

۴- در بیشتر مدل ‌ها درب فر باید نیم باز باشد تا اینکه المنت جوش سیکل حرارتی نداشته باشد.

نتایج پخت بر روی سطح به شکل دلخواه

برای داشتن نتایج دلخواه پخت بر روی سطح، شرائط زیر باید فراهم گردد :

۱- آماده سازی غذا باید به شکل صحیح انجام گرفته باشد.

۲- از ظروف آشپزی با سطح زیرین مسطح استفاده شود تا به شکل صحیح با المنت حرارتی تماس داشته باشند.

۳- بازتابنده در زیر تمام واحدهای سطحی باید استفاده گردند.

۴- از ظروف آشپزی که به اندازه‌ای بزرگ هستند استفاده گردد.

نکات آشپزی در اجاق گاز و فر ال جی

نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ال جی

نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ال جی به شما این تعهد را می دهد که در تمامی خدمات اجاق گاز ال جی قطعات یدکی لوازم جانبی و لوازم نگهداری اصل ال جی مورد استفاده قرار گیرد. مشروط بر اینکه از این دستگاه طبق دستورالعمل های مندرج در دفترچه ی راهنمای اجاق گاز ال جی استفاده شده باشد. کلیه ی مراحل نصب و راه اندازی و تعمیرات اجاق گاز ال جی، توسط کارشناسان مراکز رسمی خدمات پس از فروش اجاق گاز ال جی انجام شده باشد و اجاق گاز ال جی شما توسط افراد دیگری دستکاری نشده باشد.

شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات لوازم خانگی ال جی خود با دیبا سرویس بعنوان نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر ال جی ، نمایندگی تعمیرات ساید بای ساید ال جی ، نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی ، نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی ، نمایندگی تعمیرات مایکروفر(مایکروویو) ال جی ، نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال ای دی و ال سی دی ال جی ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی ال جی ، نمایندگی تعمیرات کولر گازی ال جی ، نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ال جی و … تماس حاصل فرمایید. کلیه ی خدمات پس از فروش ال جی انجام شده ۶ ماه ضمانت کتبی دارد.