خانه / عیب یابی جاروبرقی های ال جی

عیب یابی جاروبرقی های ال جی

در اینجا به عیب یابی جاروبرقی های ال جی می پردازیم :

 

نشانه : اصلا کار نمی کند.

علل احتمالی آنچه باید کرد
پریز یا چند شاخه ی معیوب  بخش « پریزها و چند شاخه ها » را ببینید.
اشکال در سیستم تغذیه  بخش های « کابلها » و « آزمایش مدار الکتریکی » را ببینید. در صورت نیاز تعویض کنید.
اشکال در سیستم تغذیه  بخش های « تعمیر سیم جمع کن » ، « کابلها » و « آزمایش مدار الکتریکی » را ببینید.
چسبیدن یا فرسودگی جاروبک موتور یا مدار باز شدن سیم پیچ میدان  بخش های « موتور ها » و « آزمایش مدار الکتریکی » را ببینید.
اشکال در کلید روشن ـ خاموش (ON/OFF)  بخش « آزمایش مدار الکتریکی » را ببینید.
TOC یا وسیله ی حفاظتی اضافه حرارت در موتور مدار باز شده است.  پیوستگی را بررسی نمایید. بخش های « وسائل کنترل دما » و « آزمایش مدار الکتریکی » را ببینید.

 

نشانه : موتور کار می کند ولی مکش خیلی کم و یا اصلا انجام نمی شود.

علل احتمالی آنچه باید کرد
پاکت پر شده یا مسیر هوا در جایی از داخل و یا در محفظه ی پروانه (فن) مسدود شده است.  پاکت زباله ی یک بار مصرف را عوض نموده ، همه ی مسیرهای هوا را بررسی کنید.
گرفتگی صافی ثانویه (سیستم خلاء مکشی)  صافیهای ثانویه را عوض کنید.
نشتی در سیستم آب بندی شده (ماشینهای سیستم مکشی)  ببینید واشرهای آب بند ترک نداشته باشند یا ضعیف و ناقص بسته نشده باشند که اجازه بدهد هوا به جایی غیر از محفظه ی غلتک فرچه ای مکیده شود. در صورت نیاز تعمیر یا تعویض کنید. در ماشینهای مرکب شیلنگ جاروبرقی را بررسی کنید. برای عملکرد ضعیف ماشین به بخش « پاکت های یکبار مصرف » رجوع کنید.

 

نشانه : غلتک نمی چرخد.

علل احتمالی آنچه باید کرد
تسمه پاره شده است. تسمه را با نوع معادل خود جایگزین کنید و ببینید غلتک فرچه ای آزادانه بچرخد.
حالت غیر فرش انتخاب شده است (لوله آزاد شده است ) انباشتگی آشغال در یاتاقانهای انتهایی حالت فرش را انتخاب نموده ، دوباره امتحان کنید. بررسی کنید که آشغال جمع نشده باشد و قطعات مشکوک را روغن کاری یا تعویض نمایید.
تسمه نامناسب است یا کش آمده است. نوع جایگزین مناسبی انتخاب نموده ، تعویض کنید و دوباره امتحان نمایید.

 

نشانه : لرزش یا سر و صدای غیر معمول.

علل احتمالی آنچه باید کرد
 پروانه شکسته است (در ماشین های نوع پروانه ای)  پروانه را عوض نموده و یاتاقانهای جلویی و عقبی را بررسی کنید.
 انباشتگی گرد و غبار روی پروانه های موتور (در ماشینهای نوع مکشی)  پروانه ها و محفظه ی آنها را به خوبی پاک کنید. پاکت یکبار مصرف و صافیهای ثانویه برای سوراخ های احتمالی و ناقص بسته شدن بررسی کنید. در صورت نیاز تعویض کنید.
 فرسودگی یا شل بسته شدن یاتاقانهای غلتک فرچه ای  یاتاقانها و وضعیت بسته شدن آنها را بازدید کنید. در صورت مشکوک بودن ، آنها را عوض کنید.
 شل بودن شانه ها یا میله های ضربه زننده در غلتک فرچه ای  خوب بررسی کنید که میله ها یا شانه ها در جای خود شل یا ناقص قرار نگرفته باشند. در صورت نیاز تعویض کنید.

 

نشانه : لرزش یا سر و صدای غیر معمول.

علل احتمالی آنچه باید کرد
جاروبکهای زغالی فرسوده یا چسبیده اند.  ببینید طول جاروبکها برای حرکت آزادانه در میان نگهدارنده ها مناسب باشد. برای اطمینان از بستن مجدد صحیح جاروبکها ، پیش از برداشتن آنها را علامت گذاری کنید. در صورت فرسوده بودن جاروبکها یا فنرها ، آنها را عوض کنید. ببینید کموتاتور خراب یا فرسوده نشده باشد.
کموتاتور یا سیم پیچ های آرمیچر معیوبند.  کموتانور را برای نشانه هایی از فرسودگی بیش از حد ، اضافه حرارت ، قطعات شل ، سیم پیچ های اتصال کوتاه شده یا گیر کردن سیم پیچ میدان به هنگام چرخش ، بازدید کنید. در صورت معیوب بودن ،جاروبکها و آرمیچر و یا کل موتور را به هر صورت که قابل تهیه است ، عوض کنید.
انباشتگی چربی و جرم روی پروانه (در ماشین های پروانه دار)  انباشتگی جرم در محفظه ی فن غالبا ناشی از مکش فرشهای مرطوب است. می تواند روی قسمت عقب پروانه پدید آید و مانند ترمز عمل کند. پروانه را بیرون آورده ، آن را به همراه محفظه ی آن تمیز کنید. چنانچه این اشکال سریعا برطرف نشود ممکن است به موتور آسیب برساند. این نوع جاروبرقی ال جی را در شرایط مرطوب یا بلافاصله پس از شامپو کشیدن به فرش به کار نبرید.
فرسودگی یاتاقانهای آرمیچر  ببینید آرمیچر به کناره ها حرکت می کند یا خیر. این حرکت باعث می شود که به هنگام کار موتور به سمت سیم پیچ میدان کشیده شود.
سیم پیچ میدان شل بوده و به آرمیچر گیر می کند. پیچ ها یا بستهای نگهدارنده ی سیم پیچ میدان را بررسی کنید. در صورت امکان آن را سر جای خود برده و پیچ ها را محکم کنید. برخی موتور های قدیمی « هوور » نسبت به این اشکال بسیار تاثیر پذیرند.

همه ی بررسی ها و آزمایشات بالا ، بجز آزمایش عملکرد صحیح ، باید در حالی انجام شوند که وسیله از برق جداست کلید خاموش ، چند شاخه بیرون. به هنگام سوار کردن مجدد ، دقت کنید همه ی کابلها و سیمها سر جای اصلی خود بسته شوند. هر قطعه ای که تعویض می شود باید با نوع اولیه آن مطابقت کامل داشته باشند. در زمان خرید قطعات یدکی شماره های سریال و مدل را حتما ذکر کنید.

عیب یابی جاروبرقی های ال جی

نمایندگی تعمیرات جاروبرقی ال جی

مجموعه ی دیبا سرویس به عنوان یکی از نمایندگی های مجاز جاروبرقی ال جی به شما این آگاهی را می دهد که اکثر ایراداتی که در جاروبرقی ال جی به وجود می آید ، به دلیل استفاده ی نا صحیح و رعایت نکردن استانداردها و همچنین عدم سرویس به موقع جاروبرقی ال جی می باشد. البته پیدایش مشکلات و ایرادات احتمالی بسیار بدیهی است و ممکن است برای تمامی لوازم های خانگی برقی ال جی به هر دلیلی به وجود بیاید؛ اما تاکید دیبا سرویس بر این است که مصرف کنندگان در نحوه ی استفاده از لوازم خانگی ال جی نیز نهایت دقت خود را داشته باشند؛ زیرا نگهداری یک محصول به مراتب از خریداری آن مهم تر است. اگر برای جاروبرقی ال جی منزل مشکلی به وجود آمد؛ بهترین اقدام استفاده از خدمات مرکزی ال جی است که برای تعمیر و رفع ایراد های به وجود امده دارای دانش فنی و تجربه های لازم هستند.

شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات لوازم خانگی ال جی خود با دیبا سرویس بعنوان نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر ال جی ، نمایندگی تعمیرات ساید بای ساید ال جی ، نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی ، نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی ، نمایندگی تعمیرات مایکروفر(مایکروویو) ال جی ، نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال ای دی و ال سی دی ال جی ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی ال جی ، نمایندگی تعمیرات کولر گازی ال جی ، نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ال جی و … تماس حاصل فرمایید. کلیه ی خدمات پس از فروش ال جی انجام شده ۶ ماه ضمانت کتبی دارد.