خانه / درباره ما

درباره ما

در این قسمت می خواهیم شما عزیزان مشترک شرکت ال جی را با سرویس دهی و امکانات قسمت خدمات پس از فروش ال جی و نمایندگی تعمیرات ال جی آشنا کنیم. واقعیت این است که بسیاری از مشترکین اطمینان و اعتماد کافی به شرکت را جهت انجام خدمات ندارند و یا بعضا حساسیت زیادی روی لوازم خانگی ال جی خود دارند.

در ذیل شما را با شرکت ال جی بیشتر آشنا می کنیم :

قسمت اداری شرکت ال جی تشکیل شده از تعدادی منشی جهت ثبت مشخصات مشتریان و مدیریت سرویس جهت انجام خدمات به بهترین شکل و نظارت بر خدمات.

بعد از تماس مشتری با نمایندگی مجاز تعمیرات ال جی،قسمت خدمات موظف است نهایتا ظرف مدت ۲ ساعت تکنسین را به منزل مشتری اعزام نماید.

تمام سعی ما به عنوان نمایندگی مجاز تعمیرات ال جی این است که کلیه مراحل تعمیرات در منزل مشتری انجام شود زیرا ما نگرانی شما مشتریان عزیز را از بابت خروج دستگاه از منزل درک می کنیم. شاید بعضی از مشترکین نسبت به افتادن خط و خش روی ساید بای ساید ال جی یا قر شدن درب یخچال فریزر ، ساید بای ساید ، ماشین لباسشویی ، ماشین ظرفشویی ال جی خود نگران باشند و حساسیت داشته باشند.

به همین دلیل تکنسین های ما تا آنجا که بتوانند تعمیرات را در منزل مشتری انجام می دهند. مگر اینکه ایراد دستگاه ایراد بسیار خاصی باشد که قابل حل در منزل نباشد. یعنی یا از نظر ایمنی انجام آن در منزل مشتری درست نباشد یا نیاز به امکانات کارگاهی  داشته باشد. مانند تعویض شفت و بلبرینگ ماشین لباسشویی که انجام آن در منزل مشتری امکان پذیر نیست. در اینصورت دستگاه توسط واحد حمل و نقل شرکت به تعمیرگاه مجاز ال جی حمل می شود و نهایتا ظرف مدت ۴۸ ساعت دستگاه سالم تحویل مشتری می شود.

درباره ما

نگرانی دیگر مشتریان معمولا بابت هزینه دریافتی و استفاده از قطعات اورجینال می باشد که آیا قطعه استفاده شده و تعویض شده اصلی است؟

و یا هزینه اجرت دریافت شده از مشتری زیاد نبوده است؟

در این مورد باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم کلیه هزینه های اجرت دریافتی توسط تکنسین های شرکت ال جی طبق نرخ مصوب اتحادیه تعمیرکاران صنایع برودتی می باشد که هرسال این تعرفه به روز می شود و شما مشترکین عزیز می توانید این تعرفه اجرت ها را در سایت اتحادیه مشاهده نمائید و با هزینه های دریافتی ما مقایسه بفرمائید.

در مورد قطعات ال جی نیز کلیه قطعاتی که معیوب است و نیاز به تعویض دارد به انبار شرکت تحویل داده می شود و قطعه اصلی و شرکتی تحویل به تکنسین می شود و تکنسین قطعه اصلی را جایگزین قطعه معیوب می کند.

در آخر جهت کنترل کامل تکنسین ها و ارائه خدمات صادقانه به مشترک های شرکت ال جی،پس از انجام کار و دریافت هزینه از مشتری تمام فاکتورها به قسمت بازرسی شرکت منتقل می شود و توسط مدیریت خدمات تمام هزینه های دریافتی بابت اجرت و قطعات با انبار شرکت چک می شود تا اجحافی در حق مشتری نشده باشد و در نهایت از شرکت با مشترک تماس گرفته می شود و بر اساس نظر مشتری به تکنسین نمره داده می شود.

شرکت ما در سه شعبه ی شمال تهران ، جنوب تهران و غرب تهران آماده سرویس دهی و خدمات رسانی می باشد. شما مشترکین شرکت ال جی می توانید برای دریافت خدمات از ما با هر کدام از شماره های ثابت شرکت تماس حاصل فرمایید تا در کمتر از ۲ ساعت تکنسین مربوط در محل شما حضور یابد.

درباره ما

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی ال جی 

شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات لوازم خانگی ال جی خود با دیبا سرویس بعنوان نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر ال جی ، نمایندگی تعمیرات ساید بای ساید ال جی ، نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی ، نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی ، نمایندگی تعمیرات مایکروفر(مایکروویو) ال جی ، نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال ای دی ال جی و ال سی دی ال جی ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی ال جی ، نمایندگی تعمیرات کولر گازی ال جی ، نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ال جی و … تماس حاصل فرمایید.