خانه / اصول کارائی ماشین ظرفشویی ال جی

اصول کارائی ماشین ظرفشویی ال جی

در این قسمت قصد داریم به اصول کارائی ماشین ظرفشویی ال جی بپردازیم :

ماشین ظرفشویی اتوماتیک ال جی

زمانی که به شکل صحیح از ماشین ظرفشویی استفاده شود، نتایج راضی کننده از آن حاصل میشود. اما در زمانهایی ماشین ظرفشویی عملکرد مطلوبی ندارد. شاید، مشتری نمی‌داند که چگونه ظروف را در درون ماشین ظرفشویی، قرار دهد و یا مقدار اشتباه از پودر شوینده را استفاده نموده در بعضی شرائط، ماشین ظرفشویی ممکن است که اصلاً کار نکند. هر چه که دلیل باشد، این بر عهده‌ی تکنسین است که یا به تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی بپردازد و یا دستورات لازم را برای استفاده‌ی صحیح، به صاحب آن بدهد. این قسمت تامین کننده ‌ی مهارت‌های ابتدایی برای تشخیص و تعمیر ماشین ظرفشویی می‌باشد. ساخت و عمکلرد واقعی نسبت به مارک و مدلی که در دست تعمیر است می‌تواند متفاوت باشد.

 

اصول کارائی ماشین ظرفشویی ال جی

بعد از قرار دادن ظروف به شکل صحیح در درون ظرفشویی، شونده در توزیع کننده قرار گرفته و حالت آبکشی برای اندازه‌ی مطلوب تنظیم می‌گردد. درب بسته است، و سیکل شستشو انتخاب شده است. گیره‌های درب، درب را بسته نگه میدارد و سوئیچ گیره‌ی درب را فعال می‌سازد. این مدار الکتریکی را برای ماشین ظرفشویی ال جی تکمیل ساخته و آنرا آماده برای عملکرد می‌سازد. اگر درب در زمان انجام سیکل باز گردد، این باعث می‌شود که تمام عملکردها از کار بیافتند. تایمر به سوپاپ روی ورودی آب توان می‌دهد، و آب به داخل راه پیدا می‌کند. ماشین ظرفشویی همانند ماشین لباسشویی ال جی از آب پر نمی‌شود. ماشین ظرفشویی به گونه ای طراحی شده است که در هر زمان بیش از مقدار دو گالن در آن آب موجود نباشد. اگر سوئیچ اتصال تایمر در زمان سیکل پرشدن باز نگردد، سوئیچ Float، که در درون وان قرار گرفته ، مدار الکتریکی را باز خواهد کرد بر روی سوپاپ ورودی آب، دو مقدار کنونی.

سوئیچ ایمنی، پر شونده قسمتی از مونتاژ Float می‌باشد. اگر تایمر، اتصالات سوئیچ خود را باز نکند. آب همچنان وارد. می‌شود تا زمانی که Float که در درون وان قرار دارد، بالا رود و با سوئیچ درگیر شده تا آب را قطع نمائید. سوئیچ Float در مورد عدم کارایی مکانیکی سوپاپ و روی آب محافظت نمی‌کند. در زمان شستشو و آب کشی یک سیکل، المنت حرارتی آب را گرم می‌کند تا حدود حداقل ۱۴۰ فارنهایت، این کارایی در درون ماشین ظرفشویی تعبیه شده و برای این طراحی شده که هزینه به کارگیری را به حداقل برساند.همچنین، مشتری نباید که حرارت آب، حرارت دهنده‌ی آب را به ۱۴۰ فاز نهاست برساند، او میبایست که دمای حرارت دهنده‌ی آب را بر روی ۱۲۰ فارنهایت قرار دهد. این عمل جلوگیری میکند از اینکه هر یک از اعضاء خانواده سوختگی پیدا کنند.

آب به شکل مداوم از دسته‌های اسپری پایینی و بالایی، پمپ میشود  بر روی ظروف که در درون ماشین ظرفشویی قرار گرفته اند. همانطور که آب از روی ظرف رد می‌شود و به پمپ بر می‌گردد، از میان یک سیستم فیلتر کننده رد می‌شود. در بعضی مدل ۴، فیلتر برای جدا کردن بیشتر ذرات غذایی از آب طراحی شده تا اینکه از دوباره اسپری شدن آن‌ها بر روی ظروف جلوگیری شود.

در پایان سیکل شستشو یا آب کشی، آب از داخل دستگاه به بیرون پمپ میشود به همراه هر گونه از ذرات غذایی کوچک در درون فیلتر، ذرات و قطعات بزرگتر در درون محافظ پمپ گیر میکنند. این محافظ می‌بایست قبل از استفاده‌ی بعدی تمیز گردد. در بعضی مدل ها، توری پمپ، ذرات غذا را از آب جدا کرده و نگه می‌دارد و سپس آن را  چرخ می‌کند و سپس با فشار آب آنها را خارج می‌سازد. در زمان این چرخ شدن، صدای کمی شنیده می‌شود. تمامی ماشین‌های ظرفشویی یک نوع مکانیزم برای توزیع کردن یک ماده‌ی کمک کننده‌ی آبکشی در مدت سیکل آب کشی مشخص شده را دارا هستند. ماده‌ی کمک کننده‌ی آب کشی، به قطرات آب اجازه نمیدهد که بر روی ظروف باقی بمانند.

این باعث بهتر شدن زمان خشک کردن و جلو گیری از لکه و ایجاد لایه‌ی کدر بر روی ظرف‌ها میشود.

در پایان سیکل الفت حرارتی روشن میشود و به خشک کردن ظروف کمک میکند. بعضی مدل‌ها دارای فن هستند که هوا را به گردن در میاورند تا سرعت سیکل خشک شدن بیشتر شود. و ظروف به طور یکسان خشک شوند. بعضی مدل‌ها دارای سیکل خشک کننده‌ی هوای سرد می‌باشند. این سیکل امکان این را فراهم میکنند که ظروف بدون عملکرد المنت حرارتی خشک شوند. با تداخل هوای گرم درون وان و باز کردن درب ماشین ظرفشویی ال جی به مقدار کم، آبی که بر روی ظروف باقی مانده فشرده شده و از روی آن به پایین سرازیر میگردد.

اصول کارائی ماشین ظرفشویی ال جی

نمایندگی تعمیرات ال جی

نمایندگی تعمیرات ال جی به شما این تعهد را می دهد که در تمامی خدمات لوازم خانگی ال جی قطعات یدکی،لوازم جانبی و لوازم نگهداری اصل ال جی مورد استفاده قرار گیرد. مشروط بر اینکه از این دستگاه طبق دستورالعمل های مندرج،در دفترچه ی راهنمای ال جی استفاده شده باشد.

کلیه ی مراحل نصب و راه اندازی و تعمیرات ال جی، توسط کارشناسان مراکز رسمی خدمات پس از فروش ال جی ، انجام شده باشد و دستگاه ال جی شما توسط افراد دیگری دستکاری نشده باشد. نصب،راه اندازی و آموزش استفاده از لوازم خانگی ال جی برای شما به صورت رایگان انجام می گیرد.

شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات لوازم خانگی ال جی خود با دیبا سرویس بعنوان نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر ال جی ، نمایندگی تعمیرات ساید بای ساید ال جی ، نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی ، نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی ، نمایندگی تعمیرات مایکروفر(مایکروویو) ال جی ، نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال ای دی و ال سی دی ال جی ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی ال جی ، نمایندگی تعمیرات کولر گازی ال جی ، نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ال جی و … تماس حاصل فرمایید. کلیه ی خدمات پس از فروش ال جی انجام شده ۶ ماه ضمانت کتبی دارد.