خانه / آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی

آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی

در این قسمت قصد داریم به آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی بپردازیم :

باتوجه به درخواست تعداد زیادی از مشترکین شرکت ال جی تصمیم گرفتیم از این پس آموزش تعمیرات دستگاههای مختلف برند ال جی از جمله : ماشین لباسشویی ، ماشین ظرفشویی ، یخچال فریزر ، جاروبرقی ، کولرگازی(اسپیلت) را در قالب مقالات و در قسمت های مختلف و طی مقالات مختلف به منظور بالا بردن شناخت مشتریان و حتی آموزش تعمیرات لوازم خانگی ال جی برای تکنسین ها روی سایت شرکت ال جی قرار دهیم.

آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی

تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی(قسمت اول)

به منظور آشنایی با تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی ابتدا باید قطعات و قسمت های مختلف ماشین لباسشویی را بخوبی بشناسید.

۱- بدنه لباسشویی : بدنه ماشین لباسشویی ال جی از نوع ورق فلز است که به منظور افزایش مقاومت بدنه دستگاه در برابر اکسیدشدگی و جلوگیری از برق گرفتگی عملیات خاصی روی آن انجام می شود که شامل اضافه شدن مواد ضدزنگ و حرارت دادن بدنه فلزی تا دمای ۱۸۰ درجه در کوره های مخصوص می باشد.

۲- دیگ لباسشویی ال جی : در لباسشویی های ال جی از پلاستیک فشرده و مقاوم برای ساختن دیگ استفاده می شود. دیگ در اصل وظیفه ی نگه داشتن آب در داخل خود را دارد و همچنین بعضی از قطعات مانند المنت،هیدروستات،موتور،کمک هاو…روی آن تعبیه شده اند.

۳- آبکش : آبکش استوانه ای است که خودش در داخل دیگ قرار می گیرد و لباس ها درون آن قرار می گیرند و آبکش با چرخش خود باعث شستشوی لباس ها می شود.معمولا درون آبکش به منظور متلاطم کردن جریان آب و شتشوی بهتر لباس ها برآمدگی هایی تعبیه می کنند. همچنین آبکش خودش دارای دو قسمت ۱- بدنه آبکش و ۲- شفت و سه نظام است.

بدنه آبکش دارای سوراخ های زیادی است که آب از طریق آن از دیگ وارد آبکش می شود.

۴- شفت و سه نظام در لباسشویی ال جی : جنس شفت از فولاد ضد رنگ می باشد و کاسه نمد،بلبرینگ و پولی روی آن قرار می گیرند.

سه نظام نیز قطعه ای از جنس آلومینیوم است.شفت در مرکز سه نظام قرار می گیرد و به وسیله ی پرچ یا پیچ و مهره بلند به آبکش بسته می شوند.

۵- بلبرینگ : در سه نظام دیگ ماشین لباسشویی ال جی دوعدد بلبرینگ وجود دارد معمولا محور آبکش را درون بلبرینگ های ساچمه ای عبور می دهند تا چرخش آبکش انجام بگیرد.بلبرینگ درها در شماره ها و انواع مختلف ساخته می شوند.

۶- واشرهای آب بندی لباسشویی ال جی و گردگیر بلبرینگ : در قسمت های مختلف لباسشویی معمولا از واشرهای پلاستیکی برای جلوگیری از نشتی آب استفاده می شود و در قسمت هایی مانند آب بندی المنت،آب بندی پمپ تخلیه آب،آب بندی شلنگ ورودی و…استفاده می شود.

۷- کاسه نمد : کاسه نمد نوعی واشر است که در اندازه های مختلف ساخته می شوند و باعث می شود آب و رطوبت به بلبرینگ ها نرسد و باعث زنگ نزدن بلبرینگ ها و سالم کار کردن آنها می شود.

۸- پولی بزرگ(فلکه) : وظیفه فلکه حرکت دورانی آبکش است و دارای شکل دایره ای است و روی محور آبکش بسته می شود. البته در مدل های جدید لباسشویی ال جی که موتور آن دایرکت درایو یا بدون تسمه است این قطعه وجود ندارد و مکانیزم کلا متفاوت است.

۹- پولی کوچک : پولی کوچک در ماشین لباسشویی روی محور الکتروموتور قرار دارد و در اصل اختلاف قطر پولی بزرگ و پولی کوچک باعث کم یا زیاد شدن سرعت آبکش می شود.در واقع موتور که پولی کوچک روی آن قرار دارد به وسیله ی تسمه به پولی بزرگ وصل می شود و سرعت چرخش آبکش را کنترل می کند.البته در مدل های جدید یا دایرکت درایو سرعت به وسیله ی بردی که روی موتورهای گیربکسی لباسشویی ال جی تعبیه شده کنترل می شود.

۱۰- تسمه : تسمه در شکل و انواع مختلفی تولید می شود مثل:تسمه شیاردار،تسمه ذوزنقه ای،تسمه دندانه دار و غیره.اما وظیفه تسمه انتقال قدرت موتور از طریق پولی کوچک به پولی بزرگ است. در یک راستا نبودن دوپولی بزرگ و کوچک می تواند طی زمان به تسمه آسیب بزند.

لازم به ذکر است هرگونه ایراد در تسمه اعم از سفت بودن یا شل بودن می تواند انرژی موتور را تلف کند و یا برعکس اگر سفت باشد می تواند فلکه را بشکند و دستگاه را به صدا بیندازد.

۱۱- انواع وزنه ها : در ماشین لباسشویی ال جی معمولا روی دیگ یا زیر دیگ بعضا،تعدادی وزنه پلاستیکی سنگین به کار می رود که در هنگام حرکت موتور با دور زیاد جهت خشک کردن لباس ها دستگاه تکان شدید نخورد و سروصدا نداشته باشد.

۱۲- لاستیک دور درب لباسشویی ال جی : لاستیک دور درب بین دهانه دیگ و دهانه بدنه ماشین لباسشویی به وسیله ی بسته های زهی بسته می شود. با بستن در ماشین،شیشه آن روی دهانه خارجی لاستیک قرار می گیرد و دیگ آب بندی می شود و مانع ریختن آب به بیرون دستگاه می شود. لاستیک دور در لباسشویی ال جی نقش لرزه گیر دیگ به بدنه را هم دارد.

۱۳- لرزه گیر و کمک فنر لباسشویی ال جی : به منظور ایجاد تعادل دیگ و نگهداری دیگ از کمک فنر یا لرزه گیر استفاده می شود. لرزه گیرها انواع مختلفی دارند که عبارتند از کمک فنر روغنی،کمک فنر کفشکی و لرزه گیر اصطحکاکی. معمولا در ماشین لباسشویی ال جی از ۴ لرزه گیر استفاده می شود که دوتا بالا فنری و دوتای زیر دیگ از نوع اصطحکاکی است. در ماشین لباسشویی های ال جی برای نگهداری دیگ از فنر های قلاب دار استفاده می شود.

در اینجا به پایان این مقاله می رسیم. در مقالات بعدی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی را ادامه خواهیم داد.

آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی

نمایندگی تعمیرات ال جی به شما توصیه می کند در صورتی که برای ماشین لباسشویی ال جی شما مشکلی به وجود آمده است، از دستکاری آن بپرهیزید و در اسرع وقت با نمایندگی تعمیرات و تعمیرگاه مجاز ماشین لباسشویی ال جی تماس بگیرید. نمایندگی مجاز ال جی با بهره گیری از بهترین کارشناسان متخصص در زمینه تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی سعی دارد تا بهترین خدمات را به شما مشترکین شرکت ال جی ارائه دهد.

شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات لوازم خانگی ال جی خود با دیبا سرویس بعنوان نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر ال جی ، نمایندگی تعمیرات ساید بای ساید ال جی ، نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی ، نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی ، نمایندگی تعمیرات مایکروفر(مایکروویو) ال جی ، نمایندگی مجاز تعمیرات تلویزیون ال ای دی ال جی و ال سی دی ال جی ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی ال جی ، نمایندگی تعمیرات کولر گازی ال جی ، نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ال جی و … تماس حاصل فرمایید.