خانه / آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی۲

آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی۲

در اینجا به آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی۲ می پردازیم :

در قسمت قبل تاریخچه ماشین ظرفشویی را بررسی کردیم. به معرفی قسمتی از قطعات ماشین های ظرفشویی ال جی پرداختیم. در این قسمت به ادامه آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی می پردازیم.

معرفی قطعات ماشین های ظرفشویی ال جی

۹- مخزن نمک و رزین در ظرفشویی ال جی :

در کف دستگاه قرار دارند. رزین از دانه های کوچک سفید یا زرد به قطر ۱ یا ۲ میلیمتر تولید می شود و از جنس پلیمر طبیعی است. سوراخ های موجود روی سطح آن ها می توانند یون ها را به خود جذب کنند و سختی آب را کم می کنند. با هر بار عبور آب از مخزن رزین سختی آب کم می شود و همچنین املاح جذب شده داخل مخزن رزین،توسط مخزن نمک احیا می شود. در واقع کار نمک این است که رزین را همیشه آماده و محیا نگه دارد. در بعضی از ماشین های ظرفشویی به جای مخزن رزین و نمک از نوعی سختی گیر مغناطیسی استفاده می شود که یون های نامنظم آب ورودی پس از عبور از میان آهنربای سختی گیر آب به صورت منظم وارد ظرفشویی می شوند و از سختی آب گرفته می شود.

۱۰- جا پودری ماشین ظرفشویی ال جی :

در قسمت روی درب ماشین ظرفشویی ال جی محفظه ای جهت ریختن پودر،مایع و یا قرص تعبیه شده است. نحوه ی کار آن بدین صورت است که هنگام کار و طبق تایمی که برد فرمان می دهد درب جا پودری باز می شود و پودر و یا قرص وارد سیکل شستشو می شوند.

۱۱- مخزن مایع جلا دهنده :

این قسمت های در ظرفشویی های ال جی روی محفظه جا پودری قرار گرفته است.کار این قسمت و به طور کلی مایع جلادهنده خشک کردن ظروف و شفافیت و زدودن قطرات آب از روی ظروف است.

۱۲- هیتر ماشین ظرفشویی ال جی :

هیتر یا المنت در ماشین ظرفشویی ال جی وظیفه گرم کردن آب را برای شستشوی بهتر ظروف داخل ظرفشویی به عهده دارد. در بعضی از ظرفشویی ها هیتر و موتور یکسره و به هم چسبیده اند که به آن هیت پمپ گفته می شود.

لازم به ذکر است در بعضی از دستگاههای قدیمی که کاملا الکترونیکی نبود ترموستات وجود داشت که درجه ها حرارت های مختلف المنت را کنترل می کرد.

۱۳- شیربرقی در ماشین ظرفشویی ال جی :

شیربرقی و آکوا استاپ در ظرفشویی ال جی وظیفه کنترل ورود آب به داخل دستگاه را دارند که هنگامی که دستگاه خاموش است آب وارد دستگاه نشود و به فرمان برد عمل می کند و طی مراحل مختلف شستشو آبگیری می کند.در واقع برد از طریق سیم های مربوطه فرمان قطع و وصل آبگیری را به شیربرقی و یا آکوا استاپ می دهد و به همین خاطر است که اگر شیربرقی ظرفشویی ال جی خراب شود دستگاه در حالت خاموش پر از آب می شود.

۱۴- تنظیم کننده سطح آب یا هیدرواستات در ظرفشویی ال جی :

در ظرفشویی ال جی از نوعی آب شمار مغناطیسی استفاده می شود که درون منبع آب دستگاه قرار می گیرند و به وسیله ی شدت فشارآب به چرخش می افتند و برد دستگاه به وسیله ی اندازه گیری همین دور چرخش میزان آبگیری را مشخص می کند و به شیربرقی فرمان قطع و وصل آبگیری را می دهد.

۱۵موتور اصلی ظرفشویی ال جی :

موتور ظرفشویی در ظرفشویی ال جی وظیفه به گردش در آوردن آب در داخل دستگاه جهت شستشو و آبکش را بر عهده دارد.این موتور دارای یک مجرای ورودی آب و دو مجرای خروجی است.یکی از مجراهای خروجی آب را با فشار به افشانک بالا و دیگری آب را با فشار به افشانک پایین می رساند.

۱۶- پمپ تخلیه در ظرفشویی ال جی :

پمپ تخلیه ظرفشویی ال جی از نوع مغناطیسی می باشد که وظیفه ی تخلیه آب کثیف را به بیرون دستگاه دارد. دور پمپ تخلیه ظرفشویی و پروانه آن یک واشر کوچک به عنوان اورینگ جهت جلوگیری از نشتی آب استفاده شده است. پمپ تخلیه از برد فرمان می گیرد و با رسیدن برق به پمپ پروانه های پمپ شروع به چرخش می کنند و آب را تخلیه می کنند. لازم به ذکر است در ظرفشویی پمپ تخلیه قسمت حساسی است که بسیار در معرض خرابی است. گاهی اوقات هسته های میوه ها یا تکه آشغال های غذا وارد پمپ می شوند مانع کار کردن آن می شوند و بعضا باعث شکسته شدن پره های پمپ می شوند. به همین علت است که سفارش می شود قبل از قرار دادن ظروف کثیف در ماشین ظرفشویی ال جی ظروف به دقت تمیز شوند و آشغالی وارد دستگاه نشود.

لازم به ذکر است جهت سالم ماندن و طولانی شدن عمر پمپ تخلیه باید نکاتی را رعایت کرد مانند :

(۱) توجه کنیم طول شلنگ تخلیه بیشتر از۵/۱ متر نباشد.

(۲) ارتفاع شلنگ از ۶۰ سانتی متر بیشتر نرود.

(۳) جسمی خارجی در مسیر تخلیه گیر نکند.

۱۷- برد الکترونیکی در ظرفشویی ال جی :

در واقع تمامی فعالیت ها و کارهایی که ماشین ظرفشویی ال جی انجام می دهد به وسیله برد الکترونیکی کنترل می شود. هر مدل از ماشین ظرفشویی های ال جی دارای برنامه های خاصی روی پنل است که این برنامه ها از قبل روی برد تعریف شده است و ما با فشار دادن دکمه استارت آن برنامه را فعال می کنیم. در واقع در طول برنامه برد فرمان آبگیری،روشن شدن المنت،باز شدن مخزن پودر،تخلیه و….را می دهد.

حتی زمان های انجام این فعالیت ها هم روی IC اصلی برد تعریف شده است. و برد با قطع و وصل جریان برق قسمت های مختلف را وارد مدار می کند یا از مدار شستشو خارج می کند. معمولا ولتاژ برد ۲۲۰ تا ۲۳۰ ولت است و توان مصرفی آن حدود ۱۰ وات.

۱۸- بدنه داخلی ظرفشویی(کابین ظرفشویی ال جی) :

محفظه ای است که از جنس استیل ضد زنگ است و سبدها و ظروف و آب افشان ها داخل آن قرار می گیرند.

آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی۲

نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی

نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی به شما این تعهد را می دهد که در تمامی خدمات لوازم خانگی ال جی قطعات یدکی،لوازم جانبی و لوازم نگهداری اصل ال جی مورد استفاده قرار گیرد. مشروط بر اینکه از این دستگاه طبق دستورالعمل های مندرج،در دفترچه ی راهنمای ال جی استفاده شده باشد. کلیه ی مراحل نصب و راه اندازی و تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی، توسط کارشناسان مراکز رسمی خدمات پس از فروش ال جی ، انجام شده باشد و ماشین ظرفشویی ال جی شما توسط افراد دیگری دستکاری نشده باشد. نصب،راه اندازی و آموزش استفاده از ماشین ظرفشویی ال جی برای شما به صورت رایگان انجام می گیرد.

شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات لوازم خانگی ال جی خود با دیبا سرویس بعنوان نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر ال جی ، نمایندگی تعمیرات ساید بای ساید ال جی ، نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی ، نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی ، نمایندگی تعمیرات مایکروفر(مایکروویو) ال جی ، نمایندگی مجاز تعمیرات تلویزیون ال ای دی ال جی و ال سی دی ال جی ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی ال جی ، نمایندگی تعمیرات کولر گازی ال جی ، نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ال جی و … تماس حاصل فرمایید. کلیه ی خدمات پس از فروش ماشین ماشین ظرفشویی ال جی انجام شده ۶ ماه ضمانت نامه کتبی دارد.