خانه / آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی۱

آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی۱

در این مطلب قصد داریم به آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی۱ بپردازیم :

در ابتدای آموزش به بررسی تاریخچه و بررسی کامل در مورد ماشین ظرفشویی به طور عام می پردازیم و در ادامه به طور خاص به آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی می پردازیم.

تاریخچه ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی در سال ۱۸۸۶ برای اولین بار و به دست یک خانم ثروتمند به نام ژوزفین اختراع شد که البته طی مدت این سال ها این دستگاه تغیرات بسیار زیادی کرده و به شکل امروزی خود رسیده است.

ظرفشویی های اتوماتیک ال جی تحول اساسی در صنعت ظرفشویی پدید آوردند ماشین های ظرفشویی ال جی امروزه زندگی بسیار راحتی را برای شما مشترکین شرکت ال جی فراهم ساخته اند.در این دستگاهها فقط کافیست شما عزیزان ابتدا برنامه موردنظر از برنامه های دستگاه که هنگام نصب توسط تکنسین نمایندگی تعمیرات ظرفشویی ال جی برای شما عزیزان توضیح داده شده است را انتخاب بفرمائید و سپس دکمه استارت را بزنید. دستگاه بطور خودکار تایم را تعیین می کند و دستگاه شروع به کار می کند.

ماشین ظرفشویی های ال جی امروزه در مدل های بسیار متنوعی قابل تهیه می باشند که در قسمت کاتالوگ ها انواع این دستگاهها را خدمت شما عزیزان معرفی کرده ایم. ماشین های ظرفشویی ال جی دارای صدای بسیار کم هنگام کار و البته مصرف آب کم و اقتصادی هستند. در این دستگاهها از بردهای الکترونیکی استفاده می شود تا موتورها را با سرعت های متغیر به حرکت درآورد.

در ماشین ظرفشویی های ال جی آب ورودی به آب افشان های بالا و پایین منتقل می شود و فشار این آب توسط برد کنترل می شود و این باعث می شود دستگاه بتواند شستشوی ترکیبی را انجام دهد. به عبارت دیگر قابلمه و ظروف سخت تر و کثیف تر در سبد پایین قرار می گیرند که آب با فشار زیاد به آنها برخورد می کند و ظرف شیشه ای و لیوان های در سبد بالایی قرار می گیرند که فشار آب کمتر به آنها می رسد.

بدنه ماشین ظرفشویی ال جی از جنس فلزی و ضد اثرانگشت می باشد و در مدل های جدید دارای پنل لمسی و قفل کودک نیز می باشند.به طورکلی ماشین های ظرفشویی دارای انواع ۶نفره،۸نفره،۱۲نفره،۱۴نفره هستند. که به مدل های ۶و۸ نفره آن ظرفشویی رومیزی و به مدل های ۱۲ نفره و ۱۴ نفره ی ماشین های ظرفشویی مبله می گویند.

شرکت ال جی تا الان فقط اقدام به تولید ماشین های ظرفشویی مبله(یعنی ۱۲ نفره و ۱۴ نفره) کرده است. البته ناگفته نماند نوع دیگری از ماشین های ظرفشویی وجود داردند که درون کابینت جای می گیرند که به آن ماشین های ظرفشویی توکار می گویند.

از این قسمت به بعد به معرفی قطعات ماشین های ظرفشویی ال جی می پردازیم و سپس وارد قسمت ایرادات و عیب یابی ماشین ظرفشویی ال جی می شویم و سعی بر آن داریم دوستان مشترک ال جی ما بعد از خواندن این سری از آموزش های به درک و شناخت خوبی از دستگاه خود برسند و دوستان سرویسکار و تکنسین نمایندگی های تعمیرات لوازم خانگی ال جی بتوانند نکات جدیدی را به دانسته های قبلی خود  اضافه نمایند.

آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی۱

معرفی قطعات ماشین های ظرفشویی ال جی

۱- سیم رابط و سیم ارت ماشین ظرفشویی ال جی :

تمام ماشین ظرفشویی های ال جی باید سیم ارت باشند که به رنگ زرد و سبز است.سیم ارت برق القایی را از بدنه دستگاه به چاه ارت منتقل می کند.

۲- انواع خرطومی ها و شلنگ های ظرفشویی ال جی :

اغلب ماشین ظرفشویی های ال جی دارای یک شیرآب سرد می باشند تا آنها را بشود در همه جا نصب کرد ولی در بعضی از مدل ها از دوشیر آب سرد و گرم استفاده شده است که علت این امر کاهش مصرف انرژی است.بعد از اتمام کار آب کثیف حاصل از شستشوی ظروف از طریق شلنگ تخلیه به فاضلاب منتقل می شود.ضمنا ظرفشویی ال جی دارای شلنگ و خرطومی هایی در داخل خود دستگاه نیز می باشد مانند شلنگ رابط بین موتور و آبپاش ها که آب را از موتور وارد آبپاش های دستگاه می کند.

۳- درب ماشین ظرفشویی ال جی :

درب ماشین ظرفشویی ال جی شامل ضامن و دستگیره می شود که با بسته شدن درب اهرم میکروسوئیچ عمل می کند و فرمان شروع یا ادامه کاردستگاه را می دهد و به همین علت است که وقتی وسط کار دستگاه درب ماشین ظرفشویی را باز می کنیم شستشو قطع می شود و با بستن درب مجددا ادامه پیدا می کند.

۴- لاستیک آب بندی ماشین ظرفشویی ال جی :

نوار لاستیکی که دورتا دور بدنه دستگاه را می گیرد و از نشتی آب به بیرون دستگاه هنگام بسته شدن درب ماشین ظرفشویی جلوگیری می کند.

۵- کلیدهای فشاری روی پنل :

در مدل های دکمه دار روی پنل دکمه هایی تعبیه شده که زیر دکمه ها برد قرار دارد و فرمان را به برد منتقل می کند.

۶- انواع فیلترها در ظرفشویی ال جی :

این فیلتر ها به شکل استوانه ای شکل است و روی آن محافظی قرار می گیرد جنس این فیلترهای استوانه ای پلاستیکی است و کار اصلی آن جلوگیری از عبور ذرات غذا به داخل پمپ تخلیه و پمپ اصلی می باشد.این فیلتر پلاستیکی داخل توری فلزی قرار می گیرد.

۷- سبدهای ماشین ظرفشویی ال جی :

ماشین ظرفشویی ال جی دارای دو سبد بالا و پایین هستند و در بعضی مدل ها می توان به این سبدها شیب داد.این سبدها دارای چرخ هایی هستند که روی ریل قرار می گیرند و حرکت می کنند و حتی می توان آنها را بیرون از دستگاه آورد.در روی سبد پایین قسمتی مخصوص قاشق و چنگال تعبیه شده است.نحوه ی چیدمان ظروف و لیوان ها باید بطوری باشد که گودی ظروف به سمت پایین باشد.

۸- آب فشان و افشانک های ماشین ظرفشویی ال جی :

دو آب افشان در زیر سبد و بالای سبد در ظرفشویی ال جی تعبیه شده است.آب افشان ها دارای سوراخ های ریزی روی بدنه ی پلاستیکی خود هستند که آب پرفشاری که از موتور پمپ می شود به داخل دستگاه را با چرخش خود روی ظروف می پاشند،معمولا تعداد زیادی سوراخ روی دوطرف بازوهای افشانک قرار می گیرند.

نکته : ماشین های ظرفشویی اصولا دستگاههایی پر سر و صدا هستند که علت آن گردش موتور،تولید فشارآب به وسیله ی پمپ،برخورد آب بافشار به ظروف و بدنه دستگاه است.به همین علت در ماشین ظرفشویی ال جی بدنه دستگاه را عایق کاری می کنند تا صدا به بیرون درز نکند.

آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی۱

خدمات پس از فروش ماشین ظرفشویی ال جی

خدمات پس از فروش ماشین ظرفشویی ال جی به شما این تعهد را می دهد که در تمامی خدمات لوازم خانگی ال جی قطعات یدکی،لوازم جانبی و لوازم نگهداری اصل ال جی مورد استفاده قرار گیرد. مشروط بر اینکه از این دستگاه طبق دستورالعمل های مندرج،در دفترچه ی راهنمای ال جی استفاده شده باشد. کلیه ی مراحل نصب و راه اندازی و تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی، توسط کارشناسان مراکز رسمی خدمات پس از فروش ال جی ، انجام شده باشد و ماشین ظرفشویی ال جی شما توسط افراد دیگری دستکاری نشده باشد. نصب،راه اندازی و آموزش استفاده از ماشین ظرفشویی ال جی برای شما به صورت رایگان انجام می گیرد.

شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات لوازم خانگی ال جی خود با دیبا سرویس بعنوان نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر ال جی ، نمایندگی تعمیرات ساید بای ساید ال جی ، نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی ، نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی ، نمایندگی تعمیرات مایکروفر(مایکروویو) ال جی ، نمایندگی مجاز تعمیرات تلویزیون ال ای دی ال جی و ال سی دی ال جی ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی ال جی ، نمایندگی تعمیرات کولر گازی ال جی ، نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ال جی و … تماس حاصل فرمایید. کلیه ی خدمات پس از فروش ماشین ماشین ظرفشویی ال جی انجام شده ۶ ماه ضمانت نامه کتبی دارد.