خانه / آشنایی با عملکرد ماشین ظرفشویی ال جی

آشنایی با عملکرد ماشین ظرفشویی ال جی

در این قسمت به آشنایی با عملکرد ماشین ظرفشویی ال جی می پردازیم :

نکات ایمنی

هر شخصی که نمی‌تواند از ابزار ساده استفاده کند و یا از دستور العمل‌های نوشتاری استفاده کند، نباید که مبادرت به عقب، رسیدگی، تعمیر یک ماشین ظرفشویی نماید. هر گونه نصب غیر صحیح، رسیدگی پیشگیرانه و یا تعمیرات میتواند به ریسک صدمه‌ی شخصی و یا متعلقات دیگر گردد.

اگر به طور کامل نحوه‌ی نصب، رسیدگی پیشگیرانه و یا عملکرد تعمیر را در این قسمت نمی‌فهمید و یا به توانایی‌ها در تکمیل کردن موفقیت آمیز آنها شک دارید، با یک تکنسین نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی تماس بگیرید.

 

ماشین ظرفشویی، در نگاه کلی

بیشتر اطلاعات رفع مشکل در این قسمت، انواع مختلف ماشین ظرفشویی را، به طور کلی در بر میگرد، به جای اینکه به مدل خاصی از ماشین های ظرفشویی ال جی بپردازیم. برای اینکه یک دید وسیع نسبت به تکنیک‌های سرویس دست پیدا کنیم.

برای خواندن دستور العمل نصب و استفاده از ماشین ظرفشویی ال جی حتماً وقت کامل بگذارید. این نوشته ها، شما را تا حد دسترسی به اطلاعات بسیار مهمی می‌کنند، همانند، ایمنی- ابزار حدود نیاز برای نصب- چگونه پانل‌ها را جدا کنید- پیدا کردن مکان تخلیه‌ی آب و تامین الکتریسیته- مکان و طراز و هم سطح کردن ماشین ظرفشویی- اتصال لوله‌ی تخلیه- اتصال لوله‌ی آب- اتصال ماشین ظرفشویی به برق- ایمن کردن ماشین ظرفشویی در جایی که نصب شده- به کار گیری مناسب ماشین ظرفشویی – و از همه مهمتر، اطلاعات گارانتی را که همراه ماشین ظرفشویی موجود است.

آشنایی با عملکرد ماشین ظرفشویی ال جی

عملکردها و سیکل‌ها

ماشین‌های ظرفشویی ال جی همانند ماشین‌های لباسشویی های ال جی میباشند.

آنها سه نوع انرژی را بر آنچه می‌شویند اعمال می‌کنند، این نیروها عبارتند از :

انرژی مکانیکی : آب بر روی ظروف اسپری می‌شود بوسیله‌ی مونتاژ موتور و پمپ برای جدا کردن ذرات غذا، شوینده اضافه می‌گردد برای کمک به اینکه ظروف تمیز گردند.

انرژی گرمائی : با استفاده از آب داغ، ۱۲۰ تا ۱۴۰ فارنهایت، برای مایع نمودن (حل کردن) روغن و چربی بر روی ظروف کثیف، اگر دمای آب به زیر ۱۲۰ درجه فازنهایت برسد، مشتری باید از انتخاب حرارت دادن آب استفاده نماید.

انرژی شیمیایی : شوینده‌ چربی و روغن را از ظروف حل می‌نماید و گرده‌ها را در آب نگه میدارد تا بعداً در سیکل جدا گردند.

کمک آبکش در سیکل آبکشی اضافه میشود که لکه زدایی نماید بر روی ظروف و از چسبیدن آب به ظرف‌ها جلوگیری کند. ماده‌ی کمک کننده‌ی آبکشی کمک می‌کند که ظروف زودتر خشک شوند.

ماشین‌های ظرفشویی، چهار عملکرد پایه ای را دارا هستند که تغییر یافته و بهم پیوسته میگردند به اشکال مختلف تا سیکل‌های متعددی را به وجود آورند.

این چهار عملکرد عبارتند از :

۱- پر کردن

۲- شستشو و آب کشی

۳- تخلیه

۴- خشک کردن

 

همانند ماشین‌های لباسشویی، تنها تفاوت در سیکل شستشو و آب کشی، وجود شوینده در آب می‌باشد. فعالیت‌های مکانیکی در سیکل شستشو و آبکشی، عمدتاً یک نوع عملکرد میباشند.

بر خلاف ماشین‌های لباسشویی، اکثر ماشین‌های ظرفشویی، در یک زمان پر شده و شروع به شستن و یا آب آبکشی می‌نمایند. عملکردها بهم پیوسته در راه‌های مختلف میباشند تا سیکل‌های متفاوت را بوجود آورند. برای مثل: سیکل شستشوی عادی- یک یا دو مرتبه شستشو با آبکشی متعدد و یک مرحله خشک کردن سیکل شستشوی سنگین- یک مرحله شستشو به سیکل شستشو عادی اضافه می‌کند.

قابلمه‌ها و ماهی تابه ها- شبیه سیکل شستشوی سنگین، اما این سیکل‌ها آب را در زمان شستشو و همینطور در زمان آبکشی حرارت میدهد. در بعضی مدل‌های خاص، تایمر شروع به حرکت نمی‌کند تا درجه‌ی حرارت آب به ۱۴۰ درجه فارنهایت برسد. این کل زمان عملکرد را بیشتر می‌نماید. بسته به مدل دستگاه زمان سیکل می‌تواند ۱۵ دقیقه تا دو ساعت بیشتر شود.

سیکل شستشوی سبک- این سیکل شبیه سیکل شستشوی عادی ولی با یک سیکل شستشوی کمتر آبکشی و نگه داشتن- دو مرحله آبکشی برای نگهداری ظروف، برای شستشو در زمانی دیگر.

 

حرارت آب

حرارت آب وارد شونده بسیار مهم است برای عملکرد ماشین ظرفشویی، اکثر ماشین‌های ظرفشویی دارای حرارت دهنده هستند و بعضی دارای falay زمانی هستند تا زمان را بیشتر کنند تا وقتیکه آب به دمای مشخص برسد، اما این بطور کامل جبران کننده‌ی حرارت پایین آب ورودی نمی‌باشد. شما می‌توانید حرارت آب را در نزدیکترین سینک به ماشین ظرفشوئی تست نمائید. آب گرم را از شیر باز نمائید، اجازه دهید تاآبگرم آنقدر جریان پیدا کند تا به داغ ترین حد خود برسد، سپس بوسیله‌ی دماسنج حرارت آن را تست نمائید. در بعضی از مدل ها، ماشین لباسشویی برای عملکرد با درجه‌ی حرارت داده شود به درجه ای که برسد که برود که نتایج مثبت شستشو را به همراه دارد. زمان تاخیر در ماشین ظرفشویی در یک یا دو یا سه بار پر شدن آب اتفاق می‌افتد و نه آنچنان برای آب کشی‌های باقیمانده، به جز در زمان تاخیر، آب هیچ گاه آنقدر در ماشین ظرفشویی نمی‌ماند تا بتواند به شکل دلخواه حرارت داده شود.

 

حرارت آب بالاتر از ۱۵۰ درجه فارنهایت

این معمولاً توصیه نمی‌شود که حرارت بالاتر از ۱۵۰ درجه فارنهایت برای استفاده در ماشین ظرفشویی داشته باشیم، بالاتر از این درجه بعضی قطعات در ماشین ظرفشویی به شکل منفی تح تاثیر قرار می‌گیرند.

 

حرارت آب در ۱۵۰ درجه‌ی فارنهایت

دمای حرارت ۱۵۰ درجه‌ی فارنهایت، دمای ایده آل برای کار کرد ماشین ظرف شویی مکانیکی میباشد. فعالیت شوینده و حل کردن چربی در حداکثر دراین دما می‌باشند. خشک کردن. اکثر اقلام در ماشین ظرف شویی، در سیکل خشک خشک کردن به طور قابل قبولی انجام می‌گیرد.

 

حرارت آب در ۱۴۰ درجه‌ی فارنهایت

حرارت ۱۴۰ درجه‌ی فارنهایت، حداقل حرارت آب توصیه شده توسط تولید کنندگان ماشین ظرفشویی و شوینده‌ها می‌باشد. در این دما شوینده‌ها فعال هستند. و اکثر چربی‌ها حل میشوند تا در آب امولیسون شوند و شسته شوند به داخل محفظه‌ی تحلی، عمل خشک کردن از مطلوب تا ضعیف میباشد، آنچنان که در مرحله‌ی آبکشی آخر از ۱۴۰ درجه‌ی فارنهایت کمتر می‌باشد.

 

حرارت آب میان ۱۳۰تا ۱۴۰ درجه‌ی فارنهایت

دمای میان ۱۳۰ تا ۱۴۰ درجه‌ی فارنهایت از حدود درجه‌ی مطلوب برای بیشتر عملکردهای ماشین لباسشویی خارج می‌باشد، و استفاده کننده می‌بایست مراقبت بیشتری را به کار گیرند تا نتایج مطلوب بدست آورند. عمل نظافت بوسیله‌ی ماده‌ی شوینده و حل شدگی چربی‌ها به مرور کمتر میشوند و وقتیکه حرارت به زیر ۱۴۰ درجه فارنهایت میرسد. پس ظروف میبایست قبل از اینکه به درون ماشین قرار گیرند به خوبی آب کشیده شوند. خشک کردن مطلوب هم امکان کمتری دارد و در زمان که حرارت آب کمتر میشود. بعضی از ماشین‌های ظرفشویی دارای این کارایی می‌باشند که حرارت آب را در نقاط مختلف سیکل زیاد می‌نمایند.

دمای آب از ۱۲۰ تا ۱۳۰ درجه‌ی فارنهایت، تمامی شرایط و مشکلات را که درجه ۱۳۰ تا ۱۴۰ فارنهایت به آن اشاره شد را بدتر میکنند. مقدار خیلی کمی از چربی حل می‌گردد، به این دلیل تجمع چربی در قسمت‌های پایین وان سریعتر می‌شود. کف کردن به احتمال زیاد بسیار بیشتر می‌شود.

کارایی ماده‌ی شوینده کمتر میشود و به همین دلیل آبکشی ظروف قبل از قرار دادن آنهادرون ماشین ظرفشویی بسیار مهم می‌شود. کارایی حرارت دهنده آب به احتمال زید باید استفاده گردد.

 

حرارت آب، زیر ۱۲۰ درجه‌ی فارنهایت

بدلیل شستشوی ضعیف،تجمع چربی، خشک کردن ضعیف، کف کردگی، احتمال بسیار پایین می‌باشد که ماشین ظرفشویی ال جی عملکرد قابل قبولی را در این دما برای استفاده کننده، ارائه دهد.

 

نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی

شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات لوازم خانگی ال جی خود با دیبا سرویس بعنوان نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر ال جی ، نمایندگی تعمیرات ساید بای ساید ال جی ، نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی ، نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی ، نمایندگی تعمیرات مایکروفر(مایکروویو) ال جی ، نمایندگی مجاز تعمیرات تلویزیون ال ای دی ال جی و ال سی دی ال جی ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی ال جی ، نمایندگی تعمیرات کولر گازی ال جی ، نمایندگی تعمیرات اجاق گاز ال جی و … تماس حاصل فرمایید.

کلیه ی خدمات پس از فروش ماشین ظرفشویی ال جی انجام شده ۶ ماه ضمانت کتبی دارد.